x
Menü
Müşteri Hizmetleri
Müşteri memnuniyeti bizim önceliğimizdir. Bu nedenle, herhangi bir sorunuz veya sorununuz olduğunda, müşteri hizmetleri ekibimiz size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır. Müşteri hizmetleri ekibimize e-posta, telefon veya canlı sohbet yoluyla ulaşabilirsiniz. Ayrıca, sipariş durumunuzu takip etmek veya iade işlemleri hakkında bilgi almak için de müşteri hizmetleri ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Müşteri Hizmetleri sayfamızda size yardımcı olabilecek sıkça sorulan soruların yanıtlarını da bulabilirsiniz. Bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin, size yardımcı olmak için buradayız.
Aradığınız cevabı bulamadıysanız
bize yeni bir soru sorabilirsiniz..
Soru Sor
1- Kargo ücretleri nasıl hesaplanmakta?

Her ürünün belirli bir ağırlığı ve ebadı vardır.Kargo firmaları bu ağırlık ve hacmi belli bir algoritmaya göre hesaplarlar ve çıkan her bir birimi desi olarak adlandırırlar.

ofiskutum.com altyapısında bulunan desi otomatik desi hesaplama düzeni sayesinde ürünlerin tümünde tanıtılır.

Kargo ile yapılan desi anlaşma aralıklarına göre fiyatlar belirlenmektedir.Örneğin 0-1 desi/kg  7 tl ise sepete attığınız 0,3 desilik bir ürün için kargo bedeli şehir içi 7 tl olarak görülür.

Bu şu anlama kesinlikle gelmemektedir :bu üründen aldığım her adede 7 tel kargo ödeyeceğim.Aksine sistem şöyle işler 3*0,3 =0,9 desi yani yine 7 tl ödenir.

1-5 desi arası tek fiyata gittiği için 1 desilik bir ürün için çıkan kargo bedeli aynı üründen 5 ad alsanızda aynı çıkar.

Bu da herzaman bir üründen verdiğiniz siparaişte adetli alımda lojistik hizmet bedellerinizin düşeceğini gösterir.

2- Ürünü iade ettim, iade onaylandı ve tamamlandı , yaptığım ödemenin iade süreci nedir?

İadesi tamamlanmış ve iade problemi ( zaman,aksesuar,nitelik bozulması ve diğer olumsuz koşullar hariç) olmayan ürün / siparişlerin

bedeli ,aynen iade edilir.Nakit ödemeler nakit,kredi kartı ödemeleri (eğer hesabımıza henüz geçmediyse )kredi kart iadesi olarak,hesabımıza geçip nakide dönmüşse nakit olarak ,hiçbir kesintiye uğramadan iade edilir.

Ödemelerin bankanız kanalı ile hesabınıza yansıması ,bankalara göre değişkenlik gösterebilir.

3- Kargo & Direkt teslimatla ürünlerimi teslim alırken,nelere dikkat etmem lazım?

Kargo teslimatlarında ürünlerinizin faturayla eşleşip eşleşmediğini kontrol etmeniz gerekir.Mevcut durumda şayet yolunda olmayan herhangi bir durum söz konusu ise lütfen bu durumu kargo görevlisine tutanak tutturarak belgeleyin.Aynı durum direkt teslimatlarda da geçerlidir.

Ofiskutum.com müşteri memnuniyetinin en üst seviyede sunulduğu bir satış ve bilgi sitesidir.Hiçbir koşulda müşteri tarafında kullanabileceği fayda da eksiltme,geçiştirme,takipsizlik gibi bir hizmet anlayışı yoktur.

4- Kargo & Direkt teslimatla ürünlerimi teslim aldıktan sonra hasar tespit ettim, ne yapmam lazım?

Orjinal kutu ile teslim edilen elektronik grup ürünlerin servis tarafından kurulumu yapılması gereken ürünler hariç , teslimatı biten ürünlerde sonradan bildirimler gerçekleştiğinde Ofiskutum.com burada herhangi bir yaptırımdan muhaftır.

Ancak kurulumu servis gerektiren ve teslim alındığında dış ambalajında herhangi bir problemi olmayan ürünlerin servis kurulumunda yetkili servis personelinin problem tespit etmesi halinde,yetkili servis personeline Yetkili Servis Hasar Raporu tutturmanız gerekmektedir.İlgili sorunu bizimle de 'iletişim' kısmından 'müşteri ilişkileri' birimine yollayacağınız durum raporu aracılığı ile paylaşınız.Bu süreçte varsa iade edilecek ürün / leri ücretsiz kargo ile tarafımıza ulaşmasını gerçekleştirmeniz yeterlidir.Ürünün servise direk gönderilebileceği durumlarda ki, bu sürecin hızlı çözümünü sağlar,Ofiskutum.com yetkili servis bilgilerini ve sürecin yönetimini gerçekleştirecek ve size bilgi paylaşımın kayıtlı e postanız üzerinden bildirecektir.

5- Kargodan teslim aldığım sıfır elektronik ürün arızalı çıktı,ne yapmam lazım?

Ürünü teslim aldınız , alırken ambalajı ve kutuyu incelediniz ve bir problem yoktu.Ancak cihazı açıp kullanmak istediniz , ürün çalışmıyor.Bu durumlar ticari alışveriş dilinde 'ayıplı mal' statüsüne girmektedir.Burada yapmanız gereken ilk olarak durumu tam anlatan bir mail ile iletişim sayfamızdan müşteri hizmetlerine mail yoluyla bildirmeniz.İlgili markanın ürün grubunuzla ilgili servisine ürün gönderimi yapılma işlemi gerekecektir.Bizim tarafımızdan da,kullanıcı tarafından da işleyiş bu şekilde olmaktadır.İlk olarak yetkili servis durum tespiti yapar ve her ürün için böyle bir durum da bir tespit tutanağı oluşturur.Eğer eksik bilgiye dayalı bir aktivasyon söz konusu ise giderilip,müşteriye ürünün sevki yapılır.Eğer ürün gerçekten 'ayıplı mal' statüsündeyse o zaman müşterinin mağduriyeti giderilmek için hakları korunarak işlem sonuçlandırılır.Bu da ya ürünün sıfırı ile değişmesi veya mevcut ürün taban kabul edilerek bir üst modeliyle değişmek olur.(Bu durum genelde üretimden kalkmış ürün gruplarında olur.)

Bu durum hakkında yeri gelmişken biraz bilgi verelim :

Örneğin bir Hp Laser yazıcı satın aldınız 23 ay kullandınız ve yazıcı garantisinin bitmesine 15/20 gün varken bozuldu ve servise yolladınız,servis cihazı kontrol eder,onarımının yapılıp varsa değişecek parça işlemlerini halletme yoluna gider.Eğer cihazın arızası tespit edilme durumu yok veya parça üretimi devam etmeyen durumlarda Hp satın aldığınız laser yazıcının hangi kategoride olduğuna (mono laser,renkli laser,multifonksiyon laser) bakar ve üretim ve satışta olan güncel sıfır ürün gönderir. (Yaşanmış bir örnek anlatımdır.Marka önerisi amacıyla anlatılmamıştır.)

6- Hediyeli bir ürün aldım,ancak sadece ana ürünüm gelmiş, ne yapmam lazım?

Ofiskutum.com'da alışverişler bütünlük ilkesi çerçevesinde ve hassasiyetle yürütülmektedir.

Kontroller 3 aşamada gerçekleşir ve kargo teslimatı bu şekilde yapılır.

Buna rağmen helede bir hediye ürünün eksik gelme durumu,bizim için gerçekten üzücü bir olay olur.

Lütfen böyle bir durumda direkt iletişime geçin.

info@ofiskutum.com

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.